חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פחד מים

לימוד שחייה למתמודדים עם פחד מהמים

חרדת מים משמעותה פחד מתמיד ומוגזם המתעורר עקב מים. 

החרדה מתעוררת בעת חשיפה של מים – בבריכה, בים או אפילו באמבטיה (או ציפייה לקראת הופעת המים).במקרים של חרדת מים התגובות הקשות הן צרחות, קוצר נשימה, סחרחורת, הזעה ועוד. ישנן תגובות "קלות" יותר כגון היצמדות לאדם אחר או לעזרי ציפה, הימנעות מטבילת הראש או הפנים ועוד. 

הדרך הנכונה ביותר לטפל בפחד מהמים היא להבין את מקור הבעיה ולטפל בה בעזרת מדריך מוסמך ומנוסה ש"יתקן" את חוויית המים אצל הלומד.

אצל לומדים המפחדים מהמים, המטרות הראשוניות של החוג הן שונות: הפחתת הפחד והחשש באופן הדרגתי עד להעלמתו, הקניית עצמאות וביטחון בעת השהייה במים, חיזוק רגשי, שיפור תפיסת המסוגלות העצמית ורק אז הקניית שליטה בסגנון שחייה אחד לפחות.

אצלנו המפגשים מתקיימים באווירה נעימה ונינוחה. ההנאה המרובה מהתהליך ומהמפגשים מעודדים את הלומד להתמיד בחוג ולהתנתק בהדרגה מכל חששותיו

מה בחוג?

מפגשים פרטניים, המועברים ע"י  מדריך שחייה מוסמך ובעל הסמכה טיפולית.

תגובות עם סיום לימודי השחייה

  • "החוג ב"אלישע" הביא אותו ממצב שהוא לא הכניס את קצה הרגל למים – למצב שהוא שוחה בחופשיות ובביטחון. בשום בריכה אחרת שביררנו לא ידעו לייעץ לנו כמו שייעצו לנו כאן".
    (אב לילד בן 11)
  • "אני סובלת שנים מהפחד הזה ממים והיום שיש לי ילדים אני חייבת להתמודד עם הפחד ולצאת מזה. בזכות התהליך פה ב"אלישע" אני משתחררת בהדרגה מהפחד וזה הולך ומשתפר".
    (זהבה, בת 35)

בפגישת היכרות, לפני לימודי השחייה, אומרים לנו 

"הוא לא מוכן אפילו לטבול את הרגליים בבריכה, אז איך הוא ילמד לשחות?"
"הוא לא עושה שום פעילות ספורטיבית ואנחנו חייבים לחזק אותו מבחינה מוטורית"
"אנחנו מתכננים חופשה עם בריכה ורוצים שהוא ייהנה ממנה"

עם סיום סדרת המפגשים, אומרים לנו

" לא ייאמן איך שהוא משוחרר ובטוח בבריכה!"
"אנחנו רואים שהשחייה חיזקה אותו פיזית"
"הוא הפך להיות ממש חיית מים!"

איך מתרחש השינוי בלימודי השחייה לילדים החוששים ממים

  • המדריכים שלנו – לימוד השחייה לילדים החוששים ממים  מועבר על ידי מאמני שחייה מנוסים בעל הכשרה טיפולית . הידע המקצועי הרחב והניסיון הרב של המאמנים שלנו, מביאים לתוצאות המצופות תוך זמן קצר והנאה 
  • שילוב משחק והנאה – לימוד שחייה לילדים החוששים ממים הוא חווייתי ונעים. המפגשים מלווים במשחקי מים ובאווירה אינטימית ונפלאה. החוויה החיובית יוצרת חיבור בין המים לבין הנאה וכיף, וכך כל המשתתפים, בכל גיל, מגיעים על אף החשש ההתחלתי בשמחה למפגשים ומתרגלים את תנועות השחייה בהצלחה.
  • יצירת חוויות הצלחה –  המדריכים שלנו בונים אצל הילד תחושת הצלחה לכל אורך התהליך. חווית ההצלחה מעצימה את הילד ומחזקת בו את הרצון ללמוד ולהתקדם.

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן