Search
Close this search box.

מידע כללי

שחייה טיפולית והידרותרפיה לילדים

אומרים לנו…

 • "השחייה מורגשת ביום-יום שלנו, בבית, בבית-ספר, במפגשים חברתיים. הביטחון שלה עלה למרות כל הקשיים" (הורה לילדה בת 12 עםadd )
 • "באימון, המים הם אתגר קשה בשבילו וכשהוא 'מנצח' את האתגר, הוא מאמין בעצמו יותר" (הורה לילד בן 7 עם סרבול תנועתי)
 • "זה מדהים איך שהמטפלת יודעת לשמר את הריכוז שלו לאורך זמן.
  הוא כל כך נהנה… שמחכה כבר להגיע שוב" (הורה לילד בן 10 עם adhd) 

קצת עלינו ועל המדריכים שלנו

במרכז אלישע בנינו בריכה טיפולית ברמה גבוהה ומוקפדת תוך מתן מענה ונוחות מלאה לכל ילד וילד.

הבריכה נבנתה במיוחד לילדים ובהתאם לצרכי הטיפול. הבריכה מקורה ומחוממת כל השנה ע"י כך נמנעת אי הנעימות הנובעת מהקור אותו אנו מרגישים  כשיוצאים מהמים.

הבריכה ממוקמת באיזור שקט ופסטורלי, בשכונת בקעה בירושלים.

תנאים מעולים אלה מקנים לילד שקט, שלווה וביטחון בבריכה ומאפשרים לו הנאה עצומה מהפעילות במים.

את מפגשי ההידרותרפיה והשחייה הטיפולית מעבירים מטפלי הידרותרפיה בעלי רקע וניסיון כמדריכי שחייה.

אנו בוחרים את המטפלים בקפידה והם כולם מומחים בתחומם ומלאי ניסיון טיפולי.

מידע חיוני על שחייה טיפולית – שאלות נפוצות ששואלים אותנו

שחייה טיפולית ב"אלישע" – תהליך של לימוד, אימון ושיפור שחייה, שבו אנחנו משלבים אלמנטים טיפוליים לפי הצורך של הילד. הילד לומד לשחות, נהנה מהלמידה, מהעצמאות ומההצלחה, והמטפל מוסיף לתהליך את המטרות הטיפוליות הייחודיות לילד.

השחייה הטיפולית היא פעילות גופנית במים, המטפלת בבעיות רגשיות ומשפרת בעיות מוטוריות ופיזיולוגיות בקשת רחבה של לקויות. "שחייה טיפולית" מכילה תחומים רבים, וביניהם לימוד יסודות השחייה.

תכונות המים, כגון טמפרטורה, ציפה, צפיפות וכדומה – מזמנות לילדים התנסויות מעצימות בתוך מי הבריכה, בליווי המטפל. ההצלחות בתוך הבריכה מיתרגמות להצלחה מחוץ לבריכה. הביטחון העצמי גדל, הדימוי העצמי ודימוי הגוף, תחושת המסוגלות העצמית – כל אלה מעצימים את הילד, מחזקים אותו רגשית ונותנים לו כלים לחיים

החוויות וההתנסויות המעצימות במים – מהוות חיזוק רגשי המשליך על תפקודים אחרים ביום-יום. שחייה טיפולית מקנה מיומנויות חברתיות ותקשורתיות, בונה ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות אישית גבוהה. שחייה טיפולית מטפחת ילד עצמאי יותר, בוטח בעצמו גם במים וגם מחוצה להם. השחייה מלמדת את הילד להציב מטרות ולעמוד במשימות. מבחינה גופנית, לשחייה יתרונות אדירים: שיפור הקואורדינציה הרב איברית תוך איזון הגוף ותכנון התנועה, שיפור של תפקודי מערכת הנשימה ושיפור סיבולת לב – ריאה.

לומדים לשחות ומשכללים את השחייה, נהנים תוך שילוב משחק, הנאה ותמיכה. כל אלה הם חוויה מהנה שהופכת את השחייה הטיפולית לפעילות כיפית שרוצים לחזור אליה שוב ושוב. בזכות האווירה המצוינת במפגשים, הילדים מתמידים בתהליך כולו, ומגיעים למפגשים בשמחה בכל תנאי.

המטפלים שלנו הם מטפלים הידרותרפיים ומדריכי שחייה מוסמכים, מומחים בעבודה עם ילדים. המטפלים משלבים בעבודתם את כל תחומי הטיפול במים ומתאימים לכל ילד את הטיפול והאימון הדרושים לו לפי צרכיו. המטפלים תומכים בילדים לכל אורך הדרך, מקבלים אותם כמו שהם ונותנים להם לגיטימציה לקושי ולבעיות העולות בבריכה. הקשר האישי עם המטפל הוא המפתח להצלחת התהליך ואנו רואים בכך חשיבות עליונה.

חוגי השחייה הטיפולית הינם תהליכיים ומתאימים לילדים עם קשת רחבה של לקויות וקשיים שונים. ילדים הלוקים בלקויות תקשורתיות או התנהגותיות סובלים במקרים רבים גם מקשיים חברתיים ורגשיים, בדיוק לכאן נכנסת השחייה הטיפולית ובעזרת טכניקות אימון וטיפול מסייעת לילדים להתמודד ולהתגבר על הקשיים אתם הם חווים

 • לימוד שחייה וטיפול רגשי לילדים עם לקויות תקשורתיות על רצף האוטיזם
 • לימוד שחייה וטיפול רגשי והתנהגותי לילדים עם בעיות התנהגות
 • לימוד שחייה וטיפול רגשי והתנהגותי לילדים עם הפרעות קשב וריכוז
 • לימוד שחייה כחלק מטיפול בבעיות על רקע רגשי
 • טיפול בהיפוטוניה וחולשה ברצועת כתפיים
 • טיפול בלקויות מוטוריות וסרבול תנועתי
 • טיפול בילדים עם נכויות פיזיולוגיות
 • טיפול בחרדות ומחשבות טורדניות

כל הילדים שמגיעים אלינו למרכז אלישע – מתמידים בתהליך מתחילתו ועד סופו.

אנחנו מבטיחים לכם שגם ילדכם יתמיד וזאת בזכות ההנאה העצומה ותחושת ההצלחה שאותן חווים הילדים בכל מפגש ומפגש

בתחילת התהליך ניפגש פעמיים בשבוע ובהמשך אחת לשבוע. כל סדרת מפגשים נפתחת באבחון קצר של מטרות התהליך ושיקוף המטרות להורים, בדיקת התקדמות התהליך והקשבה למתרחש בבית ובבית הספר.

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן